شنبه 10 ژوئن 2023 - 20 خرداد 1402
مقالات
به مناسبت روز جهانی پی کی یو به مناسبت روز جهانی پی کی یو
سه‌شنبه 8 تير 1395 - مقاله جناب دکتر رستگار به مناسبت روز جهانی پی کی یو
مقالات

3314 بازدید
تاریخچه بیماری پی کی یو تاریخچه بیماری پی کی یو
پنج‌شنبه 26 فروردين 1395 - درک ما به طور چشمگیری در 70 سالی که از زمان کشف PKU سپری شده تغییر کرده است. جرویس اختلال متابولیک و کمبود آنزیم را اثبات کرد، و در حدود همان زمان، ارتباط بین کاهش مصرف فنیل آلانین و بهبود بیماری نشان داده شد.
مقالات

3912 بازدید
علائم و نشانه های PKU علائم و نشانه های PKU
دوشنبه 12 مرداد 1394 - تحقیقات نشان می دهد که سطح IQ ممکن است برای هر 2mg/dl افزایش فی در طول زندگی، به اندازه 4 امتیاز کاهش یابد.
مقالات

3750 بازدید
سوالات متداول در مورد پی کی یو سوالات متداول در مورد پی کی یو
يكشنبه 11 مرداد 1394 - پی کی یو یک بیماری ارثی است. والدین نباید به خاطر بیماری فرزندشان خود را سرزنش کنند. چیزی وجود ندارد که والدین در قبل و یا در طول دوران بارداری انجام داده باشند که باعث ابتلای کودک به این بیماری باشد.
مقالات

4129 بازدید
PKU  و سطوح مختلف شدت آن چیست؟ PKU و سطوح مختلف شدت آن چیست؟
سه‌شنبه 6 مرداد 1394 - تمام افراد مبتلا به PKU- از جمله نوزادان، کودکان، و بزرگسالان، نیاز به پیروی از یک رژیمی دارند که در آن مقدار فنیل آلانین محدود شده باشد. فنیل آلانین به مقدار زیاد در غذاهای با پروتئین بالا مانند مرغ، گوشت، تخم مرغ، لبنیات، آجیل، حبوبات، و دانه ها یافت می شود.
مقالات

4678 بازدید
دلایل به وجود آمدن پی کی یو و انواع آن دلایل به وجود آمدن پی کی یو و انواع آن
چهار‌شنبه 31 تير 1394 - برای اینکه یک فرد به بیماری پی کی یو مبتلا شود، هم پدر و هم مادر باید ژن جهش یافته فنیل آلانین هیدروکسی لایز (PAH) را منتقل کنند.
مقالات

4101 بازدید
نقش فیبر در رژیم غذایی بیماران پی کی یو نقش فیبر در رژیم غذایی بیماران پی کی یو
سه‌شنبه 26 خرداد 1394 - رژیم غذایی سخت کم پروتئین می تواند با افزایش خطر ابتلا به چاقی در بیماران فنیل کتونوریا (PKU) همراه باشد. مطالعات اخیر یک روند افزایش وزن بدن را برای بیماران PKU، . . .
مقالات

2880 بازدید
بیماری مزمن کلیوی در بیماران مبتلا به pku بیماری مزمن کلیوی در بیماران مبتلا به pku
يكشنبه 1 دي 1392 - با نتیجه گیری در بیماران مبتلا به PKU با یک رژیم غذایی مادام العمر، می تواند به ما نشان دهد که اختلال عملکرد کلیوی در 19٪، پروتئینوری در 31٪، و فشار خون شریانی در 23٪ از بیماران، تشخیص داده شده است. بنابراین، بیماری مزمن کلیه ممکن است در بیماران مبتلا به PKU توسعه یابد، و تست های روتین عملکرد کلیه باید در یک پیگیری دراز مدت انجام شود.
مقالات

4444 بازدید
دانلود برنامه محاسبه خودکار فنیل دانلود برنامه محاسبه خودکار فنیل
شنبه 9 آذر 1392 - با این برنامه شما به راحتی می توانید، ماده غذایی مورد نظر خود بر حسب گرم را به جدول بدهید، و پس از آن جدول برای شما مقدار فنیل ماده غذایی را محاسبه کرده و در اختیار شما قرار می دهد.
مقالات

3680 بازدید
خواص کلم بروکلی خواص کلم بروکلی
سه‌شنبه 25 تير 1392 - کلم بروکلی دارای انواع مواد غذایی شامل: ویتامین C، ویتامین A (اغلب به عنوان بتاکاروتن)، اسید فولیک، کلسیم، پتاسیم و فیبر است.
مقالات

2787 بازدید
جدول  ارزش غذایی pku cooler جدول ارزش غذایی pku cooler
دوشنبه 20 خرداد 1392 - در این مقاله، جدول ارزش مواد غذایی پی کی یو کولر، درج شده، و طریقه مصرف پی کی یو کولر، در شکل نشان داده شده است.
مقالات

3446 بازدید
درباره pku cooler درباره pku cooler
دوشنبه 20 خرداد 1392 - سیستم "پی کی یو کولر" طیف وسیعی از نوشیدنی های جایگزین پروتئینی بدون فی، در نمونه های بی مزه (سفید)، و طعم دار (نارنجی، بنفش و قرمز)، را تشکیل می دهد.
مقالات

3345 بازدید
کووان چیست؟ کووان چیست؟
پنج‌شنبه 9 خرداد 1392 - در بدن، آنزیمی که فنیل آلانین هیدروکسی لایز (PAH)، نام دارد، فنیل آلانین را در حضور تتراهیدرو بیوپترین (BH4)، به تیروزین، تبدیل می کند. BH4، یک ماده طبیعی در بدن است، که به کاهش فنیل آلانین، برای رساندن آن به سطوح امن، در خون کمک می کند.
مقالات

5381 بازدید
بیماری پی کی یو چیست؟ بیماری پی کی یو چیست؟
سه‌شنبه 31 ارديبهشت 1392 - پی کی یو معمولا در اثر نقص آنزیم کبدی فنیل آلانین هیدروکسی لایز، که فنیل آلانین را به آمینو اسیدهای دیگر، از جمله تیروزین تبدیل می کند، به وجود می آید.
مقالات

5571 بازدید
بیماری MSUD چیست؟ بیماری MSUD چیست؟
دوشنبه 30 ارديبهشت 1392 - این بیماری به خاطر بوی شربت افرایی که در اثر تجمع مواد سمی، در ادرار کودکان درمان نشده وجود دارد، به این نام (بیماری شربت افرا)، نامیده می شود.
مقالات

6635 بازدید
بیماری تیروزینمی چیست؟ بیماری تیروزینمی چیست؟
يكشنبه 29 ارديبهشت 1392 - تیروزینمی توسط کاهش فعالیت آنزیمی که موجب شکسته شدن آمینو اسید ضروری تیروزین در بدن می شود، به وجود می آید.
مقالات

7396 بازدید
بیماری های متابولیک ارثی چه هستند؟ بیماری های متابولیک ارثی چه هستند؟
چهار‌شنبه 25 ارديبهشت 1392 - اختلالات متابولیک ارثی، که گاهی اوقات با نام خطاهای مادر زادی متابولیسم یا بیماری متابولیک مادرزادی یاد می شوند، یک گروه بزرگی از اختلالات ژنتیکی متابولیسمی هستند.
مقالات

3343 بازدید
تفاوت بین سی وی اس و آمنیو سنتزیز تفاوت بین سی وی اس و آمنیو سنتزیز
دوشنبه 23 ارديبهشت 1392 - از آنجا که بسیاری از افراد انجام این گونه آزمایشات را برای خانواده های پی کی یو، در زمان بارداری لازم می دانند، بنده انجام این دو روش و خطرات احتمالی آن را در متنی که ترجمه کرده ام، شرح داده ام تا خانواده ها با آگاهی بیشتری بتوانند انتخاب کنند که آیا مایل به انجام این روش ها در زمان بارداری هستند یا نه؟
مقالات

12246 بازدید
تفاوت بین فی 8 و فی نرمال تفاوت بین فی 8 و فی نرمال
دوشنبه 9 ارديبهشت 1392 - اینجا برای شما دوستان، یکی از مبحث های یک تالار خارجی، در مورد تفاوت عددهای فی را آورده ام. در این نوشته شما متوجه میشید که چه قدر ساختار و شکل پی کی یو، می تواند در آدم های مختلف، متفاوت باشد.
مقالات

2675 بازدید
گام بلند دانشمندان در تشخیص بیماری‌های ژنتیکی پیش از تولد نوزاد گام بلند دانشمندان در تشخیص بیماری‌های ژنتیکی پیش از تولد نوزاد
سه‌شنبه 23 خرداد 1391 - پژوهشگران شیوه‌ای را یافته‌اند که از طریق آن می‌توان ژنوم جنین را با آزمایش‌های ژنتیکی خون مادر و بزاق پدر رمزگشایی کرد. به گفته یکی از کارشناسان، این روش موجب تحولی بزرگ است، اما پرسش‌هایی اخلاقی نیز برمی‌انگیزد.
مقالات

3016 بازدید

    صفحه : 1 | 2  | 3  | Next Page